• Erasmus +

• Uwaga! Międzynarodowy projekt!

•

Od listopada nasza szkoła rozpoczęła realizację bardzo ciekawego międzynarodowego projektu:

„Edukacją rządzi motywacja”

z programu

przez najbliższe dwa lata mamy do wykorzystania

27 tysięcy Euro

Projekt będzie realizowany w dwóch szkołach z terenu Gminy Dywity - Tuławkach i w Bukwałdzie oraz w trzech placówkach z następujących krajów:

Grecja                         Hiszpania                     Turcja

Formuła projektu, zakłada warsztaty i wyjazdy uczniów oraz nauczycieli do wszystkich krajów partnerskich, a także działania lokalne między wyjazdami. Pierwsze spotkanie uczestników projektu odbędzie się w Bukwałdzie, gdzie nauczyciele będą się uczyć tworzenia sytuacji edukacyjnych, czyli nowatorskiej metody nauczania wprowadzonej przez profesora Łukaszewicza.

flags-4415210_1280.png

Główne cele projektu to przede wszystkim wzrost motywacji do nauki u uczniów szkół partnerskich poprzez zastosowanie nowatorskich metod, kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez warsztaty łączące różne przedmioty szkolne (edukacja STEAM), a także rozwijanie tolerancji wobec innych kultur. Podczas warsztatów zaplanowano m.in. takie zajęcia, jak matematyka w kuchni w szkole w Turcji, tworzenie trailerów na temat mitów greckich w szkole greckiej, czy gry terenowe.

Regulamin wyjazdów Erasmus