• "Każdy inny - wszyscy równi" - świąteczna odsłona projektu.

• Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. III, w ramach projektu " Każdy inny- wszyscy równi " przygotowali piękne,świąteczne kartki z życzeniami i wyslali do szkół, które również biorą udział w projekcie.

Kartki zostały wysłane do szkół w Krakowie, Rzeszowie i Legionowie. Nasi uczniowie również otrzymują świąteczne kartki z życzeniami.

• Makiety układu słonecznego

• 21 grudnia w ramach lekcji geografii uczniowie klasy VI prezentowali piekne makiety i plakaty przedstawiające układ słoneczny.

Uczniowie w czasie prezentacji swoich prac omawiali także szczegółowo wszystkie planety znajdujące się w kosmosie. Nasza młodzież wykazała się dużą wiedzą i kreatywnością w czasie tworzenia swoich projektów.

• Żywa lekcja historii

• 21 grudnia odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Uczniowie klasy V, przygotowali piekne stroje bogów i bogiń greckich.

W klasie na lekcji historii wykonaliśmy sesje zdjęciową oraz każdy uczeń zaprezentował krótka historie swojego boga lub bogini. Lekcja udała się wspaniale, wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w ten projekt.

• Bożonarodzeniowe warsztaty krawieckie

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w klasie II odbyły się warsztaty krawieckie. Pod kierunkiem pani Małgosi Horabik - Miller dzieci z wielkim zaangażowaniem szyły przepiękne poduszki z motywami świątecznymi.

Teraz będą mogły cieszyć się z mięciutkiej przytulanki, lub podarować ją bliskiej osobie. Przecież w tym magicznym czasie każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Dziękujemy bardzo pani Małgosi za ciekawe zajęcia. Życzymy wszystkim szczęśliwych, rodzinnych Świąt i wspaniałych prezentów.

• Wolontariackie działania klasy VIII

• Nasi uczniowie klasy 8 angażują się w działania wolontariatu. Tym razem razem z wychowawczynią wybraliśmy Dom Samotnej Matki. Dzieciom przekazujemy drobne upominki: puzzle, książeczki, pluszaki, ubranka, kredki , lalki, auta słodycze.

• Podsumowanie projektu "Mistrzyni Szymborska"

• Uczniowie naszej szkoły przygotowali filmiki- swoje interpretacje wiersza Nic dwa razy, pisali lepieje, recytowali znane utwory Mistrzyni, tworzyli prezentacje o poetce. Na koniec klasowo przygotowali swoje wersje utworu Nic dwa razy oraz wystawę prac: portrety Szymborskiej, interpretacje utworu Kot w pustym mieszkaniu oraz własne lepieje.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 1 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI słodki kiermasz własnoręcznie upieczonych łakoci.

Jak zwykle słodkości cieszyły się dużym zainteresowaniem, a z ich sprzedaży udało się zebrać niema 800 zł, które przeznaczone zostanie na Schronisko Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Tego dnia odbyły się także zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, które prowadzili Ratownicy PCK w Olsztyna.