Piątek był ostatnim dniem działań w ramach Tygodnia Życzliwości. Wszyscy uczniowie szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie wyłoniono damy oraz dżentelmenów z każdej klasy.
Tydzień życzliwości - rywalizacje sportowe
Czwarty dzień tygodnia życzliwości rozpoczął się bardzo aktywnie. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII wzięli udział w konkurencjach grupowych, o różnym stopniu zaawansowania. Jedno jest pewne - było zabawnie, a duch zdrowej rywalizacji dawał Nam nowe siły do działania.
1
Tydzień życzliwości - wspólne tańce
Drugi dzień naszych życzliwych działań był aktywny i pełen uśmiechu i energii.
Uczniowie wszystkich klas spotkali się w sali gimnastycznej i zatańczyli dwa tańce "Swing w uliczce" raz "Belgijkę". Było aktywnie, wesoło i energicznie, a to przepis na idealną i aktywną długą przerwę.
Tydzień Życzliwości - ściana dobrych słów i fotobudka
Ten tydzień spędzimy w szkole pod znakiem życzliwości,a działo się będzie naprawdę dużo! Zapraszamy do śledzenia naszych dokonań!
2Na naszym głównym korytarzu zawisła kolorowa i pełna ciepłych słów fotobudka, która zachęcała uczniów do wykonywania zdjęć. Obok niej pojawiła się ściana życzliwości, na której każdy może wpisywać krotkie wiadomości dla bliskich osób.
Spotkania z muzyką
Uczniowie klas 0-3 mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych audycjach muzycznych, które podbiły serca wszystkich uczestników.
1Dzieci wykaząły się dużą odwagą i kreatywnością biorąc udział w przedstawieniu oraz grając na instrumentach z innymi muzykami. Dowiedzieliśmy się czym jest klucz wiolinowy oraz pięciolinia, a także poznaliśmy rózne instrumenty. To był piękny czas pełen dzięciego uśmiechu i radości.
Ślubowanie na ucznia i uczennice Szkoły Podstawowej w Tuławkach
13 października to także bardzo ważny dzień dla grupy naszych najmłodszych uczniów, czyli pierwszaków, którzy wzięli udział w tej bardzo ważnej uroczystości.
10Uczniowie klasy pierwszej w pieknym stylu pokazali zgromadzonym gościom, że są gotowi do ślubowania. W części artystycznej wyrecytowali wierszyki dotyczące swoich osiągnięć oraz zaspiewali piosenkę. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, ktory jak widać po naszych minach, wiązał się z wieloma emocjami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców uroczystego charakteru tego dnia dopełnił tort oraz pyszny poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy pierwszakom, dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia, a Pani Katarzynie Muraszko dziękujemy za pięknie zdjęcia oddające nasze nastroje i emocje.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2023 roku nie okazał się pechowy, a wręcz przeciwnie, gdyż stał się okazją do wspólnego świętowania.
4Z okazji okrągłej, 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej spotkaliśmy się dziś w sali gimnastycznej, aby uczcić ten wyjątkowy dzień i podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. O oprawę artystyczną zadbała klasa piąta, która samodzielnie, wykazując się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, opracowała przedstawienie ukazującę edukację dawniej, obecnie oraz w teraźniejszości. Uczniowie przygotowali także prezentację o Komisji Edukacji Narodowej oraz zorganizowali mały quiz z wiedzy. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.
Wycieczka do Krakowa - dzień czwarty
Ten moment musiał nadejść i w opinii większości nadszedł zdecydowanie za szybko.
4Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Tuławkach mogli pojechać na wycieczkę do Krakowa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Poznaj Polskę, którego realizację umożliwiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.
W skrócie wyglądało to tak: 6.50 pobudka, 7.30 śniadanie, 8.38 ostatni kurs tramwajem nr 10, 9.43 odjazd pociągu do Olsztyna. Jedziemy, choć już pojawiły się głosy, że warto tu wrócić. Zabawa była znakomita, wrażeń mnóstwo i wiele wspomnień, nie tylko tych dotyczących zabytków. Klasa VI spisała się na medal. Chwalono nas wszędzie, że tak grzecznej grupy dawno nie widziano. Miejmy nadzieję, że nie był to nasz ostatni wyjazd i będziemy mogli przeżyć podobne przygody w przyszłości. Do zobaczenia w Olsztynie o 16.13.
Wycieczka do Krakowa - dzień trzeci przygód uczniów klasy VI
Trzeci i ostatni pełny dzień pobytu klasy VI w Krakowie nie odbiegał początkowo od pozostałych. Początek był standardowy. Pobudka, śniadanie, tramwaj.
16Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Tuławkach mogli pojechać na wycieczkę do Krakowa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Poznaj Polskę, którego realizację umożliwiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.
Jednak potem skierowaliśmy się na dworzec główny i wsiedliśmy w pociąg do Wieliczki, bo w planie mieliśmy zwiedzanie kopalni soli. Okazało się, że trasa, która przez dłuższy czas prowadzi ponad 100 metrów pod ziemią, zrobiła duże wrażenie na dzieciach. Liczne korytarze, chodniki komory i kaplice wykute w soli, figury górników, skarbników to prawdziwe dzieła sztuki rzeźbiarskiej, a kaplica św. Kingi to arcydzieło, które na długo pozostanie w pamięci. Do tego podziemne jeziorka solankowe i grota Weimar, w której wśród zmieniających się świateł można wysłuchać krótkiego koncertu. Wszystko to okraszone opowieścią pani przewodnik, która choćby chciała, nie potrafiła przynudzać. Ponad dwie godziny podziemnej wędrówki minęły szybko. Potem lody, precle, pamiątki i powrót pociągiem do Krakowa, a na Floriańskiej szybki podział na zwolenników Maca i kebabów. Po posiłku zaś wizyta w Sukiennicach i możliwość podziwiania dzieł najwybitniejszych polskich malarzy. W galerii XIX-wiecznych mistrzów można było zobaczyć obrazy Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Juliana Fałata, Józefa Chełmońskiego, Henryka Siemiradzkiego, Artura Grottgera czy Aleksandra Gierymskiego. Największe wrażenie zrobił na dzieciach olbrzymi „Hołd Pruski” Jana Matejki. Uduchowieni sztuką zaczęliśmy się z Krakowem żegnać. Ostatni spacer ku Bramie Floriańskiej, zdjęcie z pomnikowym Matejką, krótka opowieść o Barbakanie i tramwaj nr 10, który ostatni raz zawiózł nas na Łagiewniki. Potem kolacja, pakowanie i wieczór, który trwa i nie wiadomo, co jeszcze przyniesie.
Wycieczka do Krakowa - drugi dzień przygód
Dzisiejsze spotkanie z Krakowem szóstoklasiści rozpoczęli po śniadaniu o godzinie 9.30. O tej porze byliśmy umówieni z panią przewodnik. Było to owocne spotkanie. Przewodniczka w bardzo ciekawy, zwięzły i przystępny sposób przedstawiła nam historię miasta i jego najważniejszych zabytków.
23Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Tuławkach mogli pojechać na wycieczkę do Krakowa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Poznaj Polskę, którego realizację umożliwiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.
Zwiedzanie rozpoczęło się od wzgórza wawelskiego i znajdującej się na nim katedry, w której młodzi podróżnicy mogli zobaczyć groby polskich królów, bohaterów i poetów. Tam zobaczyliśmy sarkofagi Władysława Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Jana Sobieskiego, władców z dynastii Jagiellonów i Wazów, a także spoczywających obok siebie Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego oraz wielu innych postaci, które odcisnęły swoje piętno na historii Polski, takich jak Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, generał Władysław Sikorski czy prezydent Lech Kaczyński. Nie obeszło się także bez wejścia na katedralną wieżę, gdzie każdy lewą ręką dotknął serca najważniejszego polskiego dzwonu – Zygmunta. Teraz każdy z nas będzie miał szczęście w wielu sprawach, oprócz pieniędzy niestety, bo w tym dzwon Zygmunta nie pomaga. Po wyjściu z katedry odwiedziliśmy zamek i zapoznaliśmy się z jego historią, po czym Drogą Królewską ruszyliśmy w kierunku Runku Głównego, zatrzymując się w najbardziej charakterystycznych miejscach, takich jak dom Jana Długosza, kościół św. Piotra i Pawła oraz stojący obok niego tysiącletni kościół św. Andrzeja. Nieco zboczyliśmy z traktu królewskiego, by złożyć wizytę na ulicy Franciszkańskiej i zobaczyć słynne okno papieskie, w którym podczas pielgrzymek do kraju pojawiał się Jan Paweł II, zapoczątkowując tradycję kontynuowaną później przez Benedykta XVI i obecnego papieża Franciszka. Stamtąd ulicą Bracką udaliśmy się na rynek, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o Sukiennicach, po czym odwiedziliśmy Kościół Mariacki, gdzie wzięliśmy udział w odsłonięciu jednego z największych zabytków Krakowa, czyli ołtarza Wita Stwosza i wysłuchaliśmy niezwykłej historii jego twórcy. Podziwialiśmy także malowidła Jana Matejki i jego uczniów, Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera. Ostatnim punktem była wizyta w podziemiach Sukiennic. Powstało tam kilka lat temu wspaniałe multimedialne muzeum opowiadające o historii Krakowa. Muzeum rozciąga się pod powierzchnią dzisiejszego rynku i zlokalizowane jest na poziomie średniowiecznego Krakowa. Wykorzystuje jego ulice i fundamenty. Po pożegnaniu z panią przewodnik nastąpiła wizyta w miejscu, za którym tęsknili wszyscy. Cóż, Mac jest wszędzie taki sam, ale też wszędzie dobrze smakuje. Po posiłku wróciliśmy pod Wawel na spotkanie z ziejącym ogniem smokiem wawelskim. Odwiedziliśmy stragany na nadwiślańskim bulwarze i zrelaksowaliśmy się podczas godzinnego rejsu statkiem po Wiśle. Kraków widziany z wody jest równie piękny i ciekawy, a zamek na Wawelu prezentuje się nawet bardziej imponująco. Po rejsie wróciliśmy tramwajem do domu, gdzie czekała na nas pyszna kolacja. Po kolacji ostatni punkt programu, czyli integracja, która przebiega tak intensywnie, że można by pomyśleć, iż wieczór to najbardziej wyczekiwana pora dnia.
Wycieczka do Krakowa - pierwszy dzień relacji z przygód klasy VI
Zapraszamy do oglądania codziennych relacji z kilkudnionwej wycieczki do Krakowa, w której udział biorą uczniowie klasy VI.
6Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Tuławkach mogli pojechać na wycieczkę do Krakowa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Poznaj Polskę, którego realizację umożliwiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki.
Klasa VI rozpoczęła dziś swoją pierwszą kilkudniową wycieczkę. Celem był Kraków, a podróż rozpoczęła się już o piątej rano. O dziwo, śpiochów było niewielu, a pociąg stał się wielu interesujących aktywności. Integracja ruszyła pełną parą. Po przyjeździe do Krakowa turyści ruszyli tramwajem do Łagiewnik, w których przewidziano nocleg. Jazda nie trwała nawet 20 minut, a po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku szóstoklasiści ruszyli z powrotem do centrum. Tam nastąpiło pierwsze spotkanie z Krakowem, na razie głównie spacerowe. Dzieci zobaczyły Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Sukiennice, Mały Rynek. Zwiedziły także dom Jana Matejki, w którym artysta mieszkał i pracował. Znajdowało się w nim wiele pamiątek po malarzu, a także jego dzieła. Po wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego uczniowie udali się na obiad. Oczywiście nie zabrakło wizyt w sklepach i na straganach z pamiątkami. Dużą popularnością cieszyła się także Żabka, ale tu niespodzianek nie było. Żabki wszędzie są takie same. Tramwaj numer 10 zawiózł szóstoklasistów do ich tymczasowego domu. Wieczór się jeszcze nie skończył. Integracja trwa.
Godziny dostępności nauczycieli
Zapraszamy do zapozniania się z aktualnym harmonogramem godzin dostępności nauczycieli, które potocznie nazywamy "konsultacjami".
Przypominamy, że godziny dostępności nauczycieli przeznaczone są zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Zachęcamy wszystkich do korzystania z nich. W tym czasie możemy porozmawiać, wytłumaczyć zaległy czy zawiły materiał, a także zaliczyć czy poprawić pracę klasową.
Będziemy bardzo wdzięczni za powiadomienie i potwierdzenie chęci spotkania się z nauczycielem na przykład za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, co pozwoli jaki najlepiej zaplanować i wykorzystać ten wspólny czas.
Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Niesłyszących, uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w zajęciach, które pozwoliły im przybliżyć funkcjonowanie osób nieslyszacych w naszym społeczeństwie.
Zapoznali się oni z podstawowymi zwrotami w języku migowym. Zobaczyli również jak wyglada alfabet migowy i dzielnie próbowali "migać "Działania te odbyły się w ramach projektu "Każdy inny - wszyscy równi".
Akcja "Sprzątanie świata"
W piątek, 29 września, uczniowie naszej szkoły wzieli udział w akcji Sprzątania świata.
10Klasy V, VI, VII i VIII korzystając z pięknej pogody wraz z opiekunami postanowiły posprzątać okolicę. Wyposażeni w rękawice i worki uczniowie zebrali sporo śmieci we wsi i na drodze do Frączek. Organizatorami akcji były pani M. Zimnik i pani A. Ostoja. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i udział w tej ważnej akcji.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie