• Andrzejkowe costium party - najpiękniejsze przebranie andrzejkowe

• W naszej szkole trwa właśnie andrzejkowe costium party!

W konkursie na najpiękniejsze przebranie 1 miejsce zajęła Asia Gołębiewska z kl.6, 2 miejsce Patrycja Kozłowska z klasy 5 i 3 miejsce Kasia Białoboki z klasy 8. Wyróżnione osoby to: Łucja Grzebska z klasy 4,Zuzia Roznerska z kl. 6 i Natalia Berk z kl. 4. Teraz trwa party andrzejkowe!!!

• Projekt: Klimat!

• Nasza szkoła już drugi raz przystąpiła do projektu ogólnopolskiego "Lekcja o Funduszach Europejskich VIII". W tym roku klasy VII i VIII w ramach projektu uczestniczyły w zajęciach dotyczących zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony.

Uczniowie dowiedzieli się co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu zmian klimatu w swoich miejscowościach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. Nasza szkoła otrzymała bardzo ciekawe materialy dydaktyczne (filmy, komiksy, zestawy zadań), a także upominki dla wszystkich uczniów z klasy VII i VIII. Lekcje bardzo się uczniom podobały.

• Ogólnopolski projekt edukacyjny

• Klasa 4 i 5 biorą udział w kolejnym ogólnopolskim projekcie. Tym razem nasi uczniowie nawiązali kontakty z uczniami z Polski. Wymieniają się korespondecją.

Klasa 5 wysłała już listy,teraz czeka na odpowiedź. Klasa 4 dostała już listy, właśnie wysyłają odpowiedzi. Pierwszy temat: Poznamy się!

• X Wojewódzki Festiwal Sztuki Czytania

• Dzisiaj odbył się X Wojewódzki Festiwal Sztuki Czytania. Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie klasy 4 i 5: Lidia Moczulska, Łucja Grzebska, Irek Lipiński oraz Dawid Kamiński zajęli 1 miejsce w kategorii uczniów klas 4-6. Uczniów przygotowała Pani Katarzyna Sambor. Serdecznie gratulujemy!

• Ogólnopolski projekt polonistyczno-historyczny "Polak ma essę".

• Kolejnym projektem ogólnopolskim jest projekt polonistyczno-historyczny "Polak ma essę". Biorą w nim udział klasy IV, V i VI.

W ramach zajęć historycznych uczniowie klasy VI poznali historie druku, postać Jana Gutenberga oraz wykonali litery z ziemniaków. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom.

• Projekt "Europa i ja"

• Nasza szkoła bierze również udział w projektach ogólnopolskich. W ramach Projektu "Europa i ja".

Uczniowie klasy VII zaczęli poznawać Włochy. Będziemy uczyć się o historii, tradycji, kulturze tego kraju jak również poznawać potrawy czy najwybitniejszych Włochów. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali symbole narodowe Włochów i sprawdzili gdzie położony jest ten kraj.

Do działań w ramach projektu dołączyła się także klasa V, która poznała Francję.

• Najważniejsze dzieła renesansu - ciekawe lekcje historii

• W ramach zajęć historii uczniowie wykonali piękne plakaty i makiety przedstawiajace najważniejsze dzieła renesansu. Na lekcji omawialiśmy największych artystów renesansu a następnie uczniowie tworzyli własne prace inspirując się Leonardo da Vincim czy Michałem Aniołem.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Polak ma essę!"

• Klasy 4 i 5 w ramach utrwalenia pisowni z "ó" i "u" przed dyktandem wykonały ortobrazki.

Uczniowie klasy 4 i 5 "odkleksowali przysłowia", próbowali także określić ich znaczenia. Praca nie była łatwa, ale bardzo starali się pomóc Adasiowi Niezgódce i Mateuszowi. Oto efekty!