• Oddział przedszkolny świętuje Dzień Matki

• Uczniowie Oddziału przedszkolnego, pod opieką Pani Marioli Duch, przygotowali piękne życzenia z okazji dzisiejszego świeta.

Wszyscu uczniowie i pracownicy Szkoły dołączają się do tych pełnych miłości słów życząc wszystkim Mamom dnia pełnego radości, miłości i odpoczynku!

A klikając w poniższy player zobaczą Państwo efekty pracy naszych Maluchów!

• Akademia matematyczna z pasją

• 8 uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VII bierze udział w projekcie Akademia matematyczna z pasją.

Projekt jest prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Dywitach. Finansowany ze środków Gminy Dywity. Po więcej szczegołów zapraszamy na profil facebookowy Szkoły Podstawowej w Dywitach.

• Konkurs Kulinarny - Pomarańczowa Szkoła

• Uczniowie reprezentujący naszą Szkołę wzięli udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Bank Żywności w Olsztynie w ramach projektu "Pomarańczowa Szkoła",

Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się niczym uczestnicy popularnego programu Master Chef Junior. Ich zadaniem było wykonanie dania z dostępnych produktów. Popisową potrawą okazały się naleśniki z jogurtem i miodem, które zostały ozdobione świeżymi owocami. Dzięki współpracy i zaangażowaniu nasi kucharze zdobyli czwarte miejsce, a byli najmłodzymi uczestnikami.

Gratulujemy naszym reprezentantom i reprezentantkom: Karolinie Jobczyńskiej, Szymonowi Filipskiemu, Amelii Szareckiej oraz Milenie Czajkowskiej.

• IV Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

• 18 maja w Szkole Podstawowej w Tuławkach odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych z naszej gminy, razem 15 uczniów z klas 4-6.

Drużyny trzyosobowe miały możliwość wykazania się wiedzą z zakresu matematyki i przyrody. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, robili obliczenia w terenie. Wzorcowo wykonali preparaty mikroskopowe. I miejsce zdobyła drużyna ze szkoły ze Spręcowa, II miejsce szkoła z Dywit, III miejsce drużyna ze szkoły w Słupach,
              I wyróżnienie SP Tuławki, II wyróżnienie SP Bukwałd. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursie, miłą atmosferę, a nauczycielom - za przygotowanie uczniów. Dzisiejsze spotkanie dało uczniom możliwość integracji poprzez naukę i zabawę. Czekamy na Was za rok!

Serdecznie dziękujemy także uczennicom klasy VII - Mai Zadrożnej oraz Julii Wesołek za pomoc w organizacji konkursu.

• Turniej szachowy o puchar Dyrektora

• 13 maja w naszej Szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Turniej Szachowy o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuławkach.

Nikomu nie trzeba przypominać, że mamy wśród uczniów wielu miłośników szachów. Młodzi adepci spotykają się w każdy wtorek i szlifują swoje umiejętności. Po wielu miesiącach pracy nadszedł czas,aby sprawdzić swoje umiejętności.

Laureatami turnieju zostali:

I miejsce - Ireneusz Lipiński klasa III

II miejsce - Nadia Majewska klasa III

III miejsce - Marek Szewczyk - Oddział przedszkolny

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.

• Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

• 11 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem wydawnictwa Macmillan Udział wzięli uczniowie z 8 szkół min. z Dobrego Miasta, Barczewa, Biskupca, Świątek, Słup i oczywiście z Tuławek.

Naszą szkołę reprezentowali Bartek Moździara i Julia Narbutowicz z klasy 5. Bartek zajął 2 miejsce a Julka 6 miejsce. Brawo! Serdecznie gratulujemy.

• Eko-ogród - Pomarańczowa Szkoła

• Uczniowie klasy II i III przygotowali niewielki Eko-ogród, który ozdabia nasz szkolny korytarz. Ta ciekawa inicjatywa została przeprowadzona w ramach projektu "Pomarańczowa Szkoła" wspieranego przez Bank Żywności w Olsztynie.

Gdy uczniowie klasy III sprawnie rozkładali foliowy namiot i umieszczali w nim swoje doniczki, uczniowie klasy II wybrali się na szkolne patio, aby przygotować zasiewy. Doniczki, ziemia, nasiona - to wszystko wywołało w Nas masę emocji. Wśród naszych roślin znalazły się różne rodzaje mięty, fasola, rzodkiewka, koperek, rukola i wiele innych pyszności. Teraz zostało Nam tylko podlewać nasze warzywka i czekać na efekty pracy.