• Akademia matematyczna z pasją

• 11 uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie „Akademia matematyczna z pasją”.

Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplomy oraz swoje autoportrety, wykonane w Scratchu oraz dyplomy potwierdzające udział w projekcie. Gratulujemy uczniom!

• Świąteczne przeboje Oddziału Przedszkolnego

• Uczniowie Oddziału przedszkolnego intensywnie przygotowywali sie do zbliżających się Świąt. Serdecznie zapraszamy do naszego wpisu, aby zobaczyć efekty ich działań.

Maluchy z dużym zaangażowaniem przygotowywały świąteczne ozdoby. Wykonały pierniczki z masy solnej oraz bombki, które zostały ozdobione cekinami.

A 22 grudnia dzieciaki miały możliwość spędzenia przemiłego czasu wspólnie przy wigilijnym stole pełnym pyszności.

• Kartka świąteczna zamiast SMS-a

• Uczniowie wzięli w tym roku udział w ciekawej kampanii społecznej "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!".

W ramach tej kampanii własnoręcznie wykonane zostały kartki świąteczne, które następnie mogły trafić do bliskich Nam osób. Działanie te pomogły Nam przypomnieć nie tylko najmłodszym uczniów, jak ważną i pełną ciepła tradycją i zwyczajem jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami.

• Spotkania wigilijne i Jasełka

• 22 grudnia to w naszej Szkole dzień pełen radości, ciepła i pyszności. Uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w klasach przy stołach pełnych łakoci, a całości dopełniły wspaniałe Jasełka.

Uczniowie klasy V pod przewodnictwem Księdza Łukasza Bardyszewskiego przygotowali skłaniające do refleksji i zwracające uwagę na najważniejsze wartości przedstawienie, które dopełnił wspólny śpiew kolęd oraz dzielenie się opłatkiem.

Po cześci artystycznej nadszedł czas na spotkania z Wychowawcami, który sprzyjał rozmowom i radości.

• Kreatywne lekcje historii

• Poniższe zdjęcia potwierdzają, że lekcje historii mogą być przeprowadzone w bardzo ciekawy, kreatywny i angażujący uczniów sposób. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z efektami przecudownej pracy uczniów klasy VI.

W ramach lekcji historii uczniowie klasy VI prezentowali wykonane przez siebie makiety folwarków szlacheckich.

• Piernikowe szaleństwo

• Uczniowie klasy I i II wybrali się do Sali Wiejskiej w Tuławkach na wyjątkowe lekcje, które odybyły się w kuchni.

Zapach pierników roznosił się dookoła, gdy Dzieci ćwiczyły swoje dłonie kolejno ugniatając, rozwałkowując, wykrawając a następnie dekorując swoje ciastka. Jest to, bez wątpienia, połączenie przyjemności i porządnej dawki ćwiczeń, która pozwoli usprawniać nasze dłonie, a w konsekwencji lepiej pisac litery i cyfry. Kto powiedział, że nauka nie może być słodka, przyjemna i pyszna?

• Kiermasz pierniczków i ozdób świątecznych

• Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji "Szlachetna Paczka".

Zorganizowališmy sprzedaż własnoręcznie upieczonych pierników i dochód ze sprzedaży został przekazany ubogiej rodznie. Chcemy podziękować następującym uczniom : Kasi Białoboki z kl 7 , która upiekła ponad 80 pięknych pierniczków, z kl.8 Małgosi Paczuszka, Leszkowi Korsak, Filipowi Wysokińskiemu, z kl.6 Antkowi Tomaszewskiemu , z kl.5 Marysi Koperska - Pacyńskiej

Mistrzynią w pieczeniu i ozdabianiu pierniczków została Kasia Białoboki.

• "Szlachetna Paczka" w naszej Szkole

• W tym roku społeczność naszej Szkoły mogła wesprzeć szeroko znaną inicjatywę "Szlachetnej paczki".

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i wszystkim naucyzcielom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Dzięki Państwa zaangażowaniu i szczodrości udało się spełnić wszystkie potrzeby Pani Marii i jej syna Zbigniewa z Dobrego Miasta.

Serdecznie i szczególne podziękowania składamy wychowawczyni Oddziału przedszkolnego, Pani Monice Kaczorek, która była inicjatorką oraz koordynatorką tej akcji.

• Mikołajkowe zabawy najmłodszych

• W tym wyjątkowym dniu na wizytę Mikołaja mogły liczyć także nasze ukochane przedszkolaki. Zapraszamy do obejrzenia relacji w tego pełnego ciepła i emocji dnia.

Dzieci tego dnia ubraly wspólnie choinkę. Brały udział w zabawie tanecznej z łańcuchem świątecznym, układały puzzle z wizerunkiem Mikołaja, tworzyły pracę plastyczno-techniczną pt.: "Mikołaj". Na koniec odwiedził dzieci Mikołaj ze słodkościami oraz wręczył im specjalne upominki.

• Wizyta w olsztyńskim multicentrum

• Uczniowie Oddziału przedszkolnego wybrali się niedawno na ciekawą wycieczkę do olsztyńskiego centrum, gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć się nowych rzeczy poprzez zabawę.​​​​​​​​​​​​​​

Dzieci wzięły udział w dwóch rodzajach zajęć edukacyjnych m.in.: zajęcia i zabawy z klockami oraz zabawy z programem graficznym. Tworzyły konstrukcje z klocków oraz wykorzystując program komputerowy malowały prace według własnego pomysłu.

• Mikołajkowe wycieczki i zabawy

• Uczniowie klas I-III, z okazji Mikołajek, wybrali się na pełną zabawy i przygód wycieczkę do sali zabaw Warmiolandia w Olsztynie.​​​​​​​

Ubrani w mikołajkowe stroje i czapki, chętni do zabawy i szaleństw spędziliśmy w sali zabaw czas pełen śmiechu i beztroski.

• Andrzejkowe Costium Party

• Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową z zabawami i konkursem na najciekawszy strój i postać.

Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową z zabawami i konkursem na najciekawszy strój i postać. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i dużym poczuciem estetyki. I miejsce zajęła Lena Kamińska z klasy 5, która wcieliła się w postać aktorki Hanki Bielickiej. ll miejsce Julia Wesołek z kl 8, która zachwyciła niesamowitym makijażem i ubiorem leśnego Elfa, a III miejsce wywalczył Marcel Aftanas z kl. 8, który prezentował postać militarną Chrisa Kyle.

Wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie! Zachęcamy do obejrzenia andrzejkowych zdjęć.

• Biologiczno-chemiczne odkrycia

• W naszej Szkole odbyły się kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej.

Tematem zajęć było badanie czystości gleby i wody. Uczennice z klasy piątej określiły zawartość azotynów i azotanów. Efekty były zaskakujące.