• "Poznaj Polskę" - sukces naszej Szkoły

• Nasza Szkoła świetuje dzisiaj duży sukces, gdyż w ramach rządowego przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" otrzymaliśmy fundusze na dofinansowanie dwóch, bardzo ciekawych wycieczek!

Wychowawca klasy V, Pan Maciej Azarewicz, zamierza udać się ze swoimi ucznimi na trzydniową wycieczkę do Krakowa, podczas której zobacza wspolnie:

1.Zamek Królewski na Wawelu

2. Krakow-historyczny zespół miasta

3.Muzeum Narodowej w Krakowie. Sukiennice

4.Muzeum Narodowe w Krakowie - Dom Matejki

5. Muzeum Historyczne Miasta Kraków

6.Wieliczka Kopalnia Soli

Wycieczkę tę dofinansowano w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę w wysokości 14 800 zł.

Kwota dofinansowania pokryje koszty przejazdu, bilety wstępu, przewodnika, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie

Wychowawca klasy IV, Pani Agnieszka Ostoja-Lniska, zabierzę zaś swoich uczniów na wycieczkę dwudniową do Trójmiasta, a wśród atrakcji znajdą się:

1. Gdynia, pole bitwy na Westerplatte.

2. Gdańsk - miasto w zasięgu obwarowań XVIIw

3. Gdańsk muzeum II wojny światowej

4.Gdynia Centrum Nauki Eksperyment

5. Gdynia, historyczny układ urbanistyczny D

ofinansowano w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę w wysokości 9981,00 zl

Serdecznie gratulujemy!

• Kultura kica po Dywitach

• Nasze dzieci z oddzialu przedszkolnego pomagają w promowaniu aktywności kulturalnej . Zajączek w tematyce muzycznej został wykonany dla GOK w Dywitach.

W najbliższym czasie będzie można podziwiać zajączki wykonane przez dzieci z innych placówek przedszkolnych przed Gok w Dywitach w okresie przedwiatecznym. A na zdjęciu osoby , które pomagały w tworzeniu

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca, oprócz pierwszego Dnia Wiosny, obchodzony jest w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Nasi uczniowie również dołączają się do akcji KOLOROWEJ SKARPETKI, która cieszy się dużą popularnością i wywołuje usmiech na twarzach wszystkich przyłączających się do akcji. Zakładając tego dnia różnokolorowe skarpetki nie do pary pokazują pełną tolerancji i życzliwości postawę wobec osób z zespołem Downa.

• Powitanie wiosny

• Mimo niepewnej pogody uczniowie klas 0-3 postanowili powitać wiosnę.

Zaopatrzeni w kiełbaski, bułki i inne pyszności, mimo pochmurnego nieba, wyruszyliśmy na boisko w Tuławkach, gdzie rozpaliliśmy ognisko, na którym upiekliśmy przepyszne smakołyki. Najedzeni ruszyliśmy na plac zabaw. Zadowoleni i lekko okadzeni dymem z ogniska wróciliśmy do Szkoły podziwiając po drodze bociany, które pojawiły się w Tuławkach i utwierdziły nas w przekonaniu, że to już pierwszy dzień wiosny!

• Pszczelarskie przygody

• Uczniowie klas 0-3 mieli ostatnio wyjątkową okazję spotkać się z uczniami Liceum Akademickiego, którzy podzielili się z nimi swoją pszczelarską wiedzą.

Maluchy mogły poznać zwyczaje pszczół, ich budowę oraz zobaczyć najważniejsze pszczelarskie akcesoria i przedmioty niezbęde do pracy w pasiece. Wyjątkowości tego spotkania dopełniła degustacja miodów.

• Dzień liczby Pi

• 14 marca uczniowie świętowali Dzień Liczby Pi. Każda z klas 4-8 przygotowała ciekawostkę matematyczną...

Przenieśliśmy się do VI wieku p.n.e., by spotkać Pitagorasa i jego uczniów, poznaliśmy sen o matematyce i wysłuchaliśmy kłótni liczb. Bawiliśmy się w rytmie matematycznego rapu. Z filmu dowiedzieliśmy się, kto w naszej szkole ma najlepszą pamięć. W quizie matematycznym zwyciężyła klasa 8, drugie miejsce zajęła klasa 5, a trzecie - klasa 6.

• Twórcze lekcje historii

• Uczniowie klasy V w ramach lekcji historii przygotowali piękne makiety przedstawiające najsłynniejsze budowle starożytnego Rzymu.

Mnogość i różnorodność użytych materialów wprawiły nas w prawdziwe osłupienie. Uczniowie wykazali się kreatywnościa i zwracali uwagę na najmniejsze detale. Efekty ich pracy mogli podziwiać wszyscy uczniowie naszej szkoły, ponieważ zdobiły one nasz korytarz główny.

• Szkoła Przyjaciół Kopernika

• Nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu Szkoły przyjaciół Kopernika jest to projekt ogólnopolski zainicjowany z okazji przypadającej w tym roku 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. 2 marca w szkole został rozstrzygnięty konkurs "Kopernik oczami dzieci". I miejsce zajęła Martyna Tałajkowska z klasy I, II miejsce zajął Mieszko Korsak z klasy II, a III miejsce Ola Korsak z klasy IV serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.​​​​​​

Uczniowie klasy VIII nakręcili film pt: Podróż do przyszłości, reżyserem był Łukasz Tubis a główna role wielkiego astronoma zagrał Marcel Aftanas. Film zostanie wysłany na konkurs do Torunia.

W ramach obchodów urodzin Kopernika w naszej szkole powstała fotobudka z wizerunkiem Mikołaja Kopernika i symboliczny tort, uczniowie i nauczyciele chętnie fotografowali się wcielając się w rolę uczonego, każdy mógł także napisać krótki list do Kopernika lub życzenia i powiesić je na tablicy na korytarzu. Najpiękniejsze kartki zostaną nagrodzone.

• Matematyka w praktyce

• Wszyscy dobrze wiemy, że nauka przez działanie i praktyczne doświadczenia może okazac się znakomitą przygodą.

Klasa ósma poszukiwała dziś odpowiedzi na pytania: Ile „ostrosłupowych” miarek kaszy mieści się w graniastosłupie? Czy ryba może być wielościanem? Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź poprzez praktyczne ćwiczenia.